Ustası Burada
Ustası Burada

Oto Elektrik Servisi

Daha Fazla Göster

Oto Elektrik

Oto elektrik bir aracın çalışabilmesini sağlayan en hayati donanımdır. Elektrik aksamda çıkacak bir arıza yada hatalı yapılmış bir servis işlemi dikkate alınmazsa çok büyük maliyetlere sebep olabilir. Oto elektrik sisteminin en hayati parçası akülerdir. Aküden alınan enerji sayesinde araç çalışabilmekte burada yaşanacak bir aksaklık aracınızın çalışmamasına neden olabilmektedir. Daha sonrasında diğer elektrik aksamların aküden aldıkları enerjiyi doğru işleyebilmesi aracınızın ilerleyebilmesi için şarttır. Periyodik bakımların zamanında yapılmaması ve bazı belirtilerin dikkate alınmaması sonrasında oto elektrik servis hizmeti almak kaçınılmazdır. 

Oto Elektrik Servis Hizmetleri

Otomobillerinizin elektrik düzeneğine bağlı olarak çalışan aksamlar periyodik olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Otomobillerinizin servis ihtiyacı genellikle beklenmedik arızalar ve kaza durumlarında ortaya çıkmakla birlikte mevsim geçişleri ve uzun yolculuk öncesi kontrol amaçlı ortaya çıkmaktadır. Doğru oto servis seçimi aracın kullanım süresi için fazlasıyla önem taşımaktadır. Alanında uzman kişilerin bulunduğu servisler, test cihazları ve yapılan kontrollerle arıza tespitini daha kolay ve daha doğru bir şekilde yapmaktadırlar. Sizde aracınızdan aşağıdaki belirtileri alıyorsanız en kısa zaman oto elektrik servisine uğramalısınız. 

Farlarınız normalden daha az ışık veriyorsa
Araç içi göstergelerinizin ışık gücü azalmışsa
Aracınızın otomatik cam sistemleri normalden daha yavaş hızda açılıp kapanıyorsa
Aracınızdan sıcak tel kokusu geliyorsa
Aracınızı çalıtırma esnasında marş basma işlemi geç oluyorsa
Motorunuz fanın çalışmaması sebebi ile her zamankinden dafa fazla ısınıyorsa

Bu durumlarda adresinize en yakın oto elektrik servisini arayabilir servis hizmetleri kapsamına göre yerinde oto yol yardım desteği alabilirsiniz. Oto elektrik servisi arayışlarında bir çok sürücü sitemizde sonuçlar sorgulamaktadır. Siz de aracınızın elektrik aksamında aşağıdaki sorunlardan biri yada bir kaçını yaşıyorsanız ilgili sorunun üzerine tıklamanız açılan sayfada şehir tercihi yapmanız ve adresinize en yakın oto elektrik servisini aramanız yeterli olacaktır. 

Far Ayarı
Far Tamiri
Far Ampülü
Akü Değişimi 
Araba Aküsü
Buji Değişimi 
Oto Elektrik Yol Yardım 
Akü Yol Yardım 
Akü Takviye
Akü Şarj Etme
Şarj Dinamosu Tamiri

Akü Arızaları

Akünüzün doğru kullanımı oto elektrik ile ilgili yaşayacağınız sorunları en aza indirecektir. Araç kullanımında dikkat etmeniz gereken bazı hususları sizlere tekrar hatırlatmak isteriz. Aracınız yüksek ısıda uzun süre çalışmışsa, aracınızın farlarını yada dörtlülerini açık unuttuysanız, oto teybinizi açık unuttuysanız, aracınızı çok uzun bir süre hiç kullanmadıysanız, aracınızın marşına çok sık basıyorsanız, Periyodik bakımlarınızı ihmal ettiyseniz akülerinizde arızalar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Aracınızı çalıştırmadan önce farlarınızı çok kısa bir süre açıp tekrar kapatıp aracınızı çalıştırırsanız akünüzü hazır hale getirmiş olursunuz ve bu işlemle akünüzün ömrünü de uzatmış olursunuz

Oto Far Arızaları

Oto farlarınızın çalışmaması durumunda trafiği çıkmanız imkansızdır. Kendi güvenliğiniz ve diğer sürücülerin güvenliğini tehliye attığınız gibi ağır idari yaptırımlarla da karşılabilirsiniz. Bu sebeple aracınızın ön ve arka kısımlarındaki far aksamlarınızın sorunsuz çalışması için düzenli bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Oto elektrik aksamın en önemli ve hayati parçalarından olan far sistemleri çeşitli etkenlerle arızalabilir. Araç kullanım esnasında çok sık çukur ve bozuk yollara giriyorsanız, far ampüllerinizin değişimi sağlıklı yapmadıysanız, farlarınızın olduğu alanda su sızımtıları olmuşsa ve müdahe etmediyseniz, kullandığınız far ampüllerinde kaliteli ürünler tercih etmediyseniz farlarınızdan verim alamazsınız. 

Motor Fan Arızası

Isınan motorun soğutulması için hayati öneme sahip fanların bakım ve tami işlemleri oto elektrik servis kapsamına girmektedir. Fan arızalarının ihmal edilmesi çok büyük maliyetlere neden olacaktır. Motor soğutma fanında çalışan 3 parça vardır. Pervane aksamının zamanla kirlenmesi sağlıklı çalışmasını engellerken, fana enerji akışını sağlayan kablolarda yaşanacak aksaklıkta fanın doğru çalışmasına engel olacaktır. 

Motor Marş Arızası

Tüm araç sahiplerinin başına en az bir kere gelen marş arızası oldukça can sıkıcı bir durumdur. Anahtarınızı kontağa takıp çevirmeniz yada start düğmesine bastığınız anda aracınızın çalışmadığını görmek sizi paniğe sevkedebilir. Elektrik aksamda yaşanan bir sorunun işareti olan bu durum azalmış yada kaliteli olmayan bir aküden, alternatörden yada bağlantılarda meydana gelen bir sorundan gerçekleşebilir ve ilgi alanı yine oto elektrik servislerinin kapsamındadır. 

Oto Sigorta Arızası

Oto elektrik aksamının önemli parçalarından olan sigorta kutusunda bazen tek bir bağlantının atması bazende birden fazla sigortanın arızalanması durumu ile karşılabilirsiniz. Kısa devre kaynaklı bu sorunun çözümüde yine profesyonel bir servis desteği almaktan geçecektir. 

Şarj Dinamo Arızası

Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren şarj dinamoları araç çalışırken marş motorunun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlarken, aracınızın çalışması sonrasında araç için gerekli olan elektrik aksamının faaliyetlerine enerji üretir. Dinamo arızaları oto elektrikçilerin en çok karşılaştığı sorunlar arasındadır. Dinamo değişim işlemleri bir çok servis tarafından kısa sürede tamamlanmaktadır. 

Akü Markaları 

Ülkemizde yerli üretim ve ithal bir çok akü markası faaliyet göstermektedir. Hemen hemen bir çok akü servisi yol yardım destekleriyle ihtiyaç anında size ulaşabilmektedir. Yetkili akü servisleri haricinde bir çok oto elektrik firması ve servisi de orjinal akü desteği ve montajı hizmeti sağlamakta, yaptıkları işlemler sonrasında gerekli garanti belgelerini araç sahiplerine teslim etmektedirler. Kullanıcılar tarafından en çok yapılan akü marka aramalarını inceleyebilirsiniz. 

Varta Akü Servisi 
Mutlu Akü Servisi 
Yiğit Akü Servisi 
Bosch Akü Servisi 
İnci Akü Servisi 
Çelik Akü Servisi
Povver Akü Servisi
President Akü Servisi
Hugel Akü Servisi

Bulunduğunuz bölgede adresinize en yakın usta ve servisler için ustasiburada.com mobil uygulamalarımız Apple Store ve Google Play'de. Dilerseniz tarayıcınız üzerinden de ustasiburada.com'a giriş yapabilir; aracısız, komisyonsuz ve en önemlisi doğrudan servislere ulaşım imkanı ile hizmet alabilirsiniz.