Ustası Burada
Ustası Burada

Terzi / Dikimevi Ustaları

Tüm Şehirler / Terzi / Dikimevi

Terzi / Dikimevi Ustaları Yorumları

GU
Gamze Uzun
12.08.2021 - 17:34
Gerçekten çok ilgilendi bizimle ve düşündüğümüzden daha kısa sürede elimize ulaştı kıyafetlerimiz. Çekinmeden gidebilirsiniz❤️
ZT
Zehra Tepe
12.08.2021 - 17:32
Zamanında teslimat, çok özenli çalışıyor, çok memnun kaldık, herkese tavsiye ediyorum
NG
Nazım Gültekin
26.05.2021 - 22:40
Gömlekte şıklık ve kaliteyi bir arada bulacağınız tek adres diyebilirim. Mutlaka denemelisiniz. Elli yıllık deneyim
AG
Ali Gül
13.01.2020 - 21:36
Kendi gömlek tarzımı yarattırdım. Mükemmel gömlekler istiyorsanız, Ekrem ustaya uğrayın.
Mehmet İnce
02.01.2020 - 12:02
Mükemmel bir usta. Birçok arkadaşıma gömlek yaptırttım. Bu kadar büyük bir ustayı bulabilmek hele ki İstanbul'da mümkün değil. Değeri tarif edilemez.
UE
ufuk erkan
04.03.2019 - 15:31
az kalmıs ustalarımızdan tam bır beyefendı kıymetını bılelım .ustalıgı musterı ıle olan dıyalogu o kasvetlı ıs merkezını aydınlatıyor ege ıyı bır gomlek gıymek ıstıyorsanız mutlaka gultekı bey e ugramanızı tavsıye ederım .
KD
Kader Demir Çağatay
10.11.2018 - 23:59
Bir ömürlük ve sadece sahibine özel gömlekler. Her şeyin fabrikasyon olduğu bu dönemde değerinin bilinmesi gereken bir zanaatkar kendisi bence. Hoş sohbetini de unutmamak gerek. El emeği göz nuru. Başka söze gerek yok zannımca
AB
Ali Bezek
09.06.2018 - 15:23
Uzun yıllardır bildiğim ve aynı adreste kişiye özel gömlek dikmektedir. Kumaşları %100 pamuk, kaliteli işçilik. Bunu gömleği giyince anlayacak ve göreceksiniz herkese tavsiye ederim.
Mehmet Çalasın
04.05.2018 - 09:24
Yılların yıpratamadığı, mesleğinde titiz ve hatasız iş yapan nadir ustalardan biri. Ben çok memnunum, tavsiye ediyorum.

Terzi

Terzi giysileri tasarlama, üretme ve onarma aşamalarında hizmetler veren zanaatkarlara verilen isimdir. Klasik olarak çırak, kalfa ve usta hiyerarşisinde ilerleyen bir meslek grubudur. Terziler ustalık belgesi aldıktan sonra kendi işletmeleri, çeşitli moda evleri, tekstil atölyeleri, tiyatrolar, film ve dizi yapım şirketlerinde istihdan alanı bulabilirler. Kendi içinde birçok kategoriye ayrılan terzilik mesleğinde ustaların yönlendikleri alanlara göre giysi tadilat ve tamirat, ısmarlama dikiş, bay terzi ve bayan terzisi, abiye, gelinlik gibi modellerin üretildiği moda evleri gibi gruplara ayrılabilirler. 

Terzi olmak isteyen vatandaşların izlemesi gereken birden fazla yol bulunmaktadır. Tabi ki eğitim bu alanda da çok önemlidir. Ancak ustaların yanında küçük yaşlardan itibaren yetişmiş terzilerin iş hakimiyeti daha yüksek olacaktır. Terzilik mesleğine başlamak için belediyelerin ücretsiz olarak sunduğu eğitimlere katılabilirsiniz. Bu kurslarda kumaş eğitiminden dikiş makinelerinin kullanımına kadar teorik ve pratik dersler verilir. Yaş ve eğitim durumunda göre çıraklık, kalfalık ve ustalık belgleri alınarak mesleğe devam edilebilir. Klasik ve en sağlıklı yöntem ise bir terzi ustasının yanında çalışmaktır. Ayrıca 2 yıllık önlisans eğitim veren meslek yüksek okullarında da gerekli eğitimler alınarak terzilik mesleği icraa edilebilir. 

Terzilik hizmetleri oldukça kapsamlı olup özellikle son yıllarda giyim endüstrisine artan talep ile birlikte müşteriler tarafından da rağbet görmektedir. ustasiburada.com üzerinden birçok terzi ve moda evi ilanı yayınlanmakta ve hergün çeşitli arama sonuçları ile hizmet almak isteyen müşteriler ile terziler buluşmaktadır. Sitemiz üzerinden sıklıkla yapılan bazı arama sonuçları şöyledir.

Abiye Elbise
Tesettür Abiye
Takım Elbise
Gelinlik
Nişan Elbisesi
Damatlık
Kız Çocuk Elbisesi
Etek
Buluz
Gece Elbisesi
Düğün Elbiseleri
Kına Elbisesi
Çocuk Elbisesi
Bebek Elbisesi
Spor Takım Elbise
Boydan Elbise
Çocuk Kostümleri
Blazer Ceket
Ceket
Pantolon
Gömlek
Pantolon Paçası Kısaltma
Ceket Kolu Kısaltma
Kesmeden Etek Boyu Kısaltma

Görüldüğü gibi oldukça geniş bir ürün yelpazesi içinde hizmet veren terziler, talepleri karşılamak noktasında kendi mesleklerinde uzmanlık alanlarına yönelmiştir. Tüm hizmetleri bir arada alacağınız terzi atölyleri olduğu gibi sadece belirli bir konu üzerinde örneğin elbise tamir ve elbise tadilat üzerine hizmet verirken ısmarlama dikim hizmeti sunmamak gibi yada sadece bir ürün üzerinde yine örnek vermek gerekirse gömlek terzisi gibi hizmet sunmaya yönelmiştir. 

Terzi Tadilat Hizmeti

Günümüzde artan maliyetler ve fiyatlardaki astronomik yükseliş bir çok kullanıcının terzi tadilat atölyelerine yönlenmesine sebep olmuştur. Ismarlama dikim hizmetinin maliyetli bir hizmet olması ve mağazalardan aldığınız ürünlerin elden geçirilerek tekrar kullanıma uygun hale getirilmesi için terzi tadilat hizmetleri tercih edilmektedir. Eskiden daha çok dikim yapan terziler günümüzde daha çok hazır giyim tekstil ürünlerinin tamir ve tadilatlarını yapar hale geldiler. Hal böyle olunca terzilerden aldığımız hizmetler genellikle paça boyu kesme, pantalon paçası kısaltma, ceket kolu kısaltma, kesmeden etek boyu kısaltma, elbise daraltma, pay açma, model değiştirme, yırtık ve söküklerin tadilatı vb. işlemler olmaya başladı. 

Özellikle bazı dönem ve mevsim geçişleri terzi tadilat işlerinin en yoğun olduğu zaman dilimleri olarak karşımıza çıkar. Bayram öncesi günler, okulların açılması, yaz mevsiminden kış mevsimine geçiş dönemleri terz tadilat hizmetlerine en çok ihtiyaç duyulan zamanlardır. Tam bir verim ve performans ile çalışan bir tezi günde ortalama 100 ürüne kadar giysiyi elden geçirebilir. E- Ticaret sektörünün gelişmesi ile prova edilmeden alınan kıyafetler çoğu zaman beklediğimiz sonuçları vermemektedir. Bu sebeple iade işlemini tercih etmeyen birçok kullanıcı aldığı ürünün kendi ölçülerine göre uyarlanması için terzilere başvurmaktadır. 

Ismarlama Dikim

Hazır giyim sektörü ne kadar gelişmiş olursa olsun özel dikim diğer bir adıyla ısmarlama dikim kıyafetlere önem veren ve modayı yakından takip eden çok değerli bir müşteri kitlesi her zaman varlığını korumaktadır. Hatta hazır giyime olan yoğun talebe rağmen özel bir terzi veya moda tasarımcısı ile çalışmak günümüzde önemli bir ayrıcalık haline gelmiştir. Ismarlama dikim sipariş üzerine takım elbise, gömlek, etek, ceket, abiye elbise, günlük elbise gibi her çeşit kıyafeti kişiye özel tasarlayan terziler ve moda tasarımcıları, müşterilerinin beden ölçülerine ve zevklerine uygun alternatifleri ve kıyafet kombinlerini ustalıkla bir araya getirmekte ve müşterilerine kendilerini son derece özel hissettirmektedirler. 

Peki neden özel dikim yani ısmarlama dikim elbise tercih etmeliyiz? Bu sorunun cevabı aslında içinde saklı. Kişinin kendini özel hissetme hissi, tüm detayları ile sadece sizin konforunuz için tasarlanmış bir elbise bu sorunun en net cevabı olacaktır. Organik olmayan hazır giyim ürünlerinde kullanılan kumaş tipleri, üzerinize tam oturmayan ve tadilat gerektiren kıyafetler yada özellikle bayanların hassas oldukları aynı kıyafet sendromu da kişileri ısmarlama dikime yönlendirmektedir. Ismarlama dikim bay yada bayan farketmeksizin kişiyi kusursuz göstermeyi amaçlar. Elbilselerde sıklıkla karşılatığımız bolluk yad dar gelme problemi veya kısa ve uzunluk ölçülerinin tam olarak vücudunuza oturmaması sağlıksız bir beden izlenimini karşı tarafa vermektedir. Özellikle iş dünyasında bu hassas bir konudur. Birçok iş kadını yada iş adamı daha sağlıklı ve güçlü bir görünüm için ısmarlama dikim ile hazırlanmış kıyafetleri tercih etmektedir. 

Ismarlama dikime insanları yönlendiren diğer bir husus ile kaliteli malzeme tercihidir. Müşterinin kişilik ve karakteri kumaş tipini belirlemede terzilik sanatının ilgi alanına girer. Bu konuda müşterilerin talepleri önemli olduğu kadar terzi üstadının yönlendirmeleri de muhakkak dikkate alınmalıdır. Takım elbiselerde kumaş seçimi %100 kaşmir yada yün, gömlekte ise %100 pamuklu kumaş tercih edilir. Kumaşın yanı sıra ısmarlama dikimlerde iplik, astar, düğme yada yan aksesuarlar gibi detaylarda terzilik hizmetleri kapsamındadır. 

Abiye Elbise Dikimi

Girdiğimiz sosyal ortamlara uygun kılık kıyafet seçimi yapmak ve gardrobumuzda her ortama uygun kıyafetler bulundurmak kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası durumundadır. Özellikle de düğün, nişan ve davet gibi ortamlar söz konusu olunca başta hanımlar olmak üzere hemen herkes giyeceği kıyafetin özel olmasını ve sadece kendisi için tasarlanmış olmasını arzu etmektedir. Bayanlar için hazır dikilmiş abiye elbiseler piyasada ok sayıda bulunabilirken birçok bayanın tercihi kendi seçtikleri kumaşlardan sadece kendileri için tasarlanan abiye elbiselerdir. Bu abiye elbiseleri çeşitlendirecek olursak 
Balık Abiye Dikimi
Kısa Abiye Dikimi
Tesettür Abiye Dikimi
Yeni Sezon Abiye Dikimi
Büyük Beden Abiye Dikimi
Kadife Abiye Dikimi
Şifon Abiye Dikimi
Dantelli Abiye Dikimi
Straplez Gece Elbisesi Dikimi
Mezuniyet Elbise Dikimi
Davet & Gece Elbiseleri Dikimi
Nikah Elbisesi Dikimi
Nişan Elbisesi Dikimi
Özel Tasarım Abiye Dikimi gibi model gruplarında, çeşitli süslemeler ile hareketlendirilmiş, daha çok gösterişli kumaşlar tercih edilerek üretilmiş, özel beden ölçülerine göre hassasiyet ile ayarlanmış, birden fazla prova gerektiren elbise türlerini sıralayabiliriz.

Gösterişli ve şık kadın giysileri için alanında uzmanlaşmış moda evleri ve terziler tercih edilmektedir. Tercihe göre dekolte kısımları özel olarak tasarlanır. Abiye elbiseler tek parçadan oluşurlar ve çeşitli aksesuarlar ile istenmesi durumunda çeşitlendirilirler. Bazı abiye modellerinde ise sadelik hakimdir. Daha yumuşak renklerde hazıralnmış ve çok fazla dikiş bölümleri belli olmayan abiye kıyafetlerde bayanlar tarafından tercih edilmektedir. 

Tesettür Abiye Dikimi

Abiye modelleri içinde en çok tercih edilen model olan tesettür abiyeler her yaş grubuna hitap etmektedir. Özel işlemeleri, pullu, boncuklu ve simli kıyafetler düğün, nişan, sünnet merasimi, mezuniyet geceleri gibi organizasyonlarda bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Tesettür abiye dikiminde ülkemzide özellikle iki model ön plana çıkmaktadır. Drapeli tesettür abiyeler yani katlanarak dikilen ve saten kumaşlı bol kesim tesettür abiyeler, abiye elbise diktirecek bayanların ilk tercihleri arasındadır. Tesettür abiye siparişlerinde abiyenin kullanılacağı alanda önemlidir. Şık bir mekan için seçilecek tesettür abiye daha gösterişli bir model olabilirken, evlerde daha sade bir merasimde tercih edilecek tesettür abiyeler daha sade özelliklerde olacaktır. 

Mezuniyet Elbisesi Dikimi

Genç kızların hayatlarında belkide en çok önem gösterdikleri anlardan biridir mezuniyet geceleri. Her genç kız şık ve benzersiz görünmek ister. Kendi stiini ve karakteristlik özelliklerini yansıttığı mezuniyet elbiseleri için her ne kadar hazır modeller de olsa mezuniyet elbisesi dikimi için birçok genç kız moda evleri ve terzilerden hizmet almaktadır. Mezuniyet törenleri bazı durumlarda toplu kep atma töreni ile sınırlı kalırken bazı lise ve üniversite mezuniyetlerinde tutulan özel mekanlarda tüm gece süren eğlenceler şeklinde de organize edilmektedir. Mezuniyet elbisenizin modelini de bu ayrım belirlemektedir. Daha sade ve günlük kullanıma daha uygun mezuniyet elbiseleri sade törenler için tercih edilirken, daha şık ve gösterişli modeller mezuniyet gecelerindeki özel eğlenceler için kullanılmaktadır. Mezuniyet balosunun en şık kızı olma hayali ile uzun ve kapsamlı bir araştırma döneminden sonra karar verilen mezuniyet elbiseleri için ağırlıklı olarak pastel renkler ön plana çıkmaktadır. Saten kumaşlar, parlak dokular, yırtmaçlı kesimler mezuniyet elbise dikiminde genç kızların ilk tercihleri arasındadır. Yine kişisel tercihlere bağlı olarak kapalı mezuniyet elbisesi dikimi yani tesettürlü mezuniyet elbisesi dikimi de en çok tercih edilen modelleri arasındadır. Günümüzde mezuniyet partileri 14-15 yaş grubuna kadar verilmektedir. Bu yaş grubunda bulunan genç kızlar içinde 8.sınıf mezuniyet elbisesi dikimi yapılmaktadır. 

Gece Elbisesi Dikimi

Gece elbisesi dikiminde özel kumaşlar tercih edilir. Genellikle şifon, kadife, atlas gib lüks kumaşlar bayanların beğenisini kazanmaktadır. Özel geceler için özel olarak tasarlanmış bir gece elbisesi tüm bakışları üzerinizde toplayabilir. Yılbaşı geceleri, davet ve özel kokteyler, lansman ve tanıtım geceleri gibi bir çok organizasyonda bayanlar için gece elbiselerinin önemi büyüktür. Bu önemi belirleyen iki altın kural vardır. Gece elbisesinin gecenin konseptine uyması ve elbiseyi kullanacak kişinin stilini uyumlu bir şekilde yansıtmasıdır. Farklı renk kombinasyonlar denensede siyah, gümüş, kırmızı gibi tonlar her zaman gece elbiselerinde modasını korumaktadır. Tek omuzu açık gece elbisesi dikimi, straplez gece elbisesi dikimi, askılı gece elbisesi dikimi de yine bayanların en çok tercih ettiği modellerdendir. Gece elbiselerinde trasnparan geçişler, dantel detayları, drapeler elbiseye hareket kazandıracağından dikim işlemlerinde özellikle talep edilmektedir. 

Büyük Beden Abiye Dikimi

Büyük beden abiye dikiminde iki nokta ön plana çıkmaktadır. Ön plana çıkarmak istediğiniz bölge ve gizlemek istediğiniz bölgelerin doğru tespiti büyük beden abiye dikimlerinde başarıyı da beraberinde getirecektir. Ismarlama büyük beden abiye dikimi yaptıracaksanız bu konuda terzinizin görüşlerini muhakkak dikkate almalısınız. Kısa boylu kadınlar için abiye elbise dikimi, büyük göğüslü kadınlar için abiye elbise dikimi, armut vücut tipi kadınlar için abiye elbise dikimi, elma vücut tipi kadınlar için abiye elbise dikimi bayanların vücut tiplerine göre en çok yaptıkları arama sonuçlarıdır. Doğru bir analiz ve maharetli bir terzi sizi hayal ettiğiniz elbiseye kavuşturabilir. 

Nikah Elbisesi Dikimi

Resmi nikah işlemleri sırasında bayanların tercih ettiği özel dikilmiş yada tasarlanmış elbiselerdir. Günümüzde artan düğün maliyetleri sebebiyle birçok çift sade bir nikah merasimi ile hayatlarını birleştirmektedirler. Bu yüzden özellikle bayanların bu özel günde tercih ettikleri nikah elbiseleride önem kazanmaktadır. Nikah elbisesi dikiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Damatın kıyafeti ile gelinin nikah elbisesi uyumlu olmalıdır. Bu uyumu belirleyecek unsurlar elbisenin tarzı, rengi, kumaş yapısı ve aksesurlardır. Ayrıca nikah merasiminin olacağı mekanda nikah elbisesi dikiminde önemli bir detaydır. Bu sebeple evlenecek çiftlerin nikah gününden önce mekan hakkında fikir sahibi olmaları önemlidir.

Nikahta hangi renk elbise giyilir? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye farklılık göstersede gelinlik giymeyecek bir bayanın tercihi beyaz tonların ağırlıkta olduğu bir nikah elbisesi olacaktır. Ayrıca krem rengi nikah elbisesi, pembe renk nikah elbisesi tercihleri de son dönemlerde kullanılmaktadır. Nikah elbisesi dikiminde dikkat edilcek diğer hususlar ise fazla renk ve gösterişten uzak, çok dar yada çok geniş kesim olmayan, nikahın kıyılacağı tarhiteki mevsim şartlarına uygun ve nikah merasimi sonrasında eğlence tertip edilecekse bu ortam için uygun modeller tercih edilmelidir.

Özel Dikim Gelinlik

Genç kızların yada dünya evine girecek bayanların ilk tercihi özel dikim gelinlik modelleridir. Bayanların hayal dünyası ve beklentileri çok geniş olduğundan bazı hazır model gelinlikler bu talebi karşılayamayabilir. Bu durumlarda gelinlikçilerde özel dikim gelinlikler talep ve beklentiler doğrultusunda hazırlanmaktadır. Herkesin malumu gelinlik fiyatları ciddi bir bütçe gerektiren ürünlerdir. Durum bölyle olunca daha detaylı ve kapsamlı ve zamana yayılan bir işlem söz konusu olacaktır. Gelinlik provaları, tasarım ve dikim işlemleri için bütçe kadar zamanınızdan da fedakarlık yapmanız gerekiyor. Bu yorucu süreçte el işçiliğinin ön plana çıktığı hayalinizdeki gelinliklerin size uygun bir şekilde üretilmesi oldukça önemlidir. 

Özel dikim gelinlikler için ilk yapmanız gereken modele karar vermektir. Tarzınızı yansıtacak model, dekolte, dantel işlemeler, askılı yada straplez modeller gibi tercihler ana hatları ile gelinlik dikiminde size yol gösterecektir. Boy ve kilo durumunuz, ten ve saç renginiz gibi faktörler de gelinlik modelleri seçiminden önemli detaylardır. Daha sonra kumaş seçimi için gelinlikçiniz ile ortak bir karar almalısınız. Kumaş tercihi model ile birlikte gelinliğin bütçesini belirleyen önemli bir konudur. Özel dikim gelinlik için düğününüzden en az 3 ay yada 4 ay önce gelinlik atölyesi ile anlaşmanız gerekmektedir. Ülkemizde özellikle yaz ayları düğün mevsimi olduğundan gelinlikçilerin bu aylarda yaşadığı yoğun tempoda göz önünde bulundurulmalıdır. Bu 3 ay yada 4 aylık süre içinde gelinin kilo alma ve verme gibi durumlarda çok sık yaşanan durumlardır. Bu tür durumlara müdahalede bulunmak için özel dikim gelinlik diken atölyeler için bu süre telafi anlamında yeterlidir. 

Gelinlik modelleri çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Boy, kumaş türü, yaka ve kol tipleri, renk seçeneklerine göre kategorize edilen modelleri özel dikim gelinlik siparişleriniz öncesinde sizlere fikir vermesi açısından derledik. Tercih ettiğiniz gelinlik modelini gelinlikçinize iletmeniz durumunda size uygun modelleri beğeninize sunacaktır. 

Kabarık Prenses Gelinlik Dikimi
A Kesim Gelinlik Dikimi
Helen Gelinlik Dikimi
Balık Gelinlik Dikimi
Tesettür Gelinlik Dikimi
Kuyruklu Gelinlik Dikimi
Dar Kesim Gelinlik Dikimi
Balo Tipi Gelinlik Dikimi
Straplez Gelinlik Dikimi
Uzun Kollu Gelinlik Dikimi
Askılı Gelinlik Dikimi
Kısa Gelinlik Dikimi
Tül Gelinlik Dikimi
Dantel Gelinlik Dikimi
Şifon Gelinlik Dikimi
Payet Gelinlik Dikimi
Düşük Omuzlu Gelinlik Dikimi gibi modelleri sizlere fikir vermesi açısından araştırılabilir. Modeli, rengi, kumaş türü ne olursa olsun içinde rahat edebileceğiniz ve en güzel gününüzde sizi hayallerinizdeki gelinliğe ulaştıracak gelinlik firmaları için ustasiburada.com üzerinden detaylı aramalar yaparak örnek modellere göz atabilir; firmalar ve atölyeler hakkında puanlamaları inceleyebilir ve ücretsiz çağrı hatları üzerinden doğrudan firmalar ile iletişim kurarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. 

Özel Dikim Kına Elbisesi

Gelinlerin en keyifli ve eğlenceli anlarından kına geceleri kültürümüzde yaygın olarak yapılmaktadır. Kültürel bir eğlence olması sebebiyle bu gecede tercih edilen kına elbiseleri de farklılık göstermektedir. Bazı gelinler kına gecelerinde birden fazla kına elbisesi kullanmayı tercih ederler. Kına gecesinin başlangıcında oldukaç gösterişli bir abiye elbise tercih edilirken gecenin ilerleyen saatlerinde ve kına merasimi sırasında kaftan yada bindallı diye tabir edilen elbiseleri tercih ederler. Bazı gelinler bütçe durumuna göre bu kıyafetleri kiralama yoluna gitselerde birçok gelin için özel dikim kına elbisesi dikimi hizmetleri de tercih edilmektedir. 

Kına abiye dikimi yada kına gelinlik dikimi olarak aranan hizmetlerde genelde tercih edilen renkler kırmızı, yeşil, bordo gibi daha göz alan tonlardır. Bu renklerin üzerine geleneksel işlemeler yapılırak kına abiyeleri ortaya çıkarılır. 

Kına gecesi için bindallı dikimi de son yıllarda revaçta bir elbise modelidir. Kabarık etek, işlemeli pelerin, kına tacı ve eldivenlerin hepsi tek bir şekilde kombinlenmiştir. Bu kıyafetler genelde sadece kına gecelerinde giyilebildiği için gelinler genelde bindallı kiralama seçeğine yönelmektedir. Ancak bazı gelin adayları için gelecek nesillere hatıra kalması için bindallı dikimi de tercih edilmektedir. 

Kına gecesi için kaftan dikimi de popülerliğini sürdürmektedir. Bindallılara göre daha gösterişli kına elbiseleri olan kına kaftanları standartların üzerinde bir ağırlığa sahiptir. Taşıması ve içinde hareket etmesi oldukça zordur. Bu sebeple kına gecelerinin son anlarına doğru tercih edilirler. Kına gecesi kaftan dikimi el işçiliğinin zirve yaptığı bir alandır. Altın işlemeler. renkli taşlar ve diğer süslemeler ile kına gecelerinin en çok tercih edilen kıyafetidir. 

Kına şalvarı dikimi de özellikle anadoluda bir çok yörede tercih edilen bir kıyafet türüdür. Gelinin yanı sıra gelinin arkadaşları için bir örnek ve yada rengarenk olarak hazırlanmaktadır. Gelinler için daha farklı olarak şalvar bindallı modelleri de mevcuttur. 

Bayan Terzisi

Kadın giyimini oluşturan, etek, pantalon, elbise, bluz, gömlek, ceket, gelinlik, abiye elbise, manto gibi ürünleri ısmarlama diken yada bu ürünlerin tamir ve tadiklatını yapan zanaatkarlara verilen isimdir. Sadece bayanların kullandığı ürünler üzerinde hizmet veren kadın terzilerinde il işçiliğinin en nadide örneklerini görebilirsiniz. Ismarlama bayan terzileri hazırlayacakları kıyafetler hakkında müşterileri ile detayları belirleyerek işleme başlarlar. Müşterinin isteğine göre kalıp çıkarma işlemi yapıldıktan sonra kalıbı işaretleyerek kesme işlemine alırlar. kıyafetlerin parçalarını diktikten sonra teyelleme işlemine alırlar. Teyellenmiş elbiseyi müşteri yada manken üzerinde prova ettikten sonra değişiklik yapılacak kısımları işaretlerler. El yada makine ile son değişiklikleri yaptıktan sonra düğme, kopça dikimi gibi son dokuşları da yaparak işlemlerini tamamlarlar. 

Bazı kadın terzileri de yukarıda saydımız bayan kıyafetlerinin tamir ve tadilatları ile ilginirler. Bu terzilerde ısmarla dikim hizmeti verilmemektedir. Sadece mevcut kıyafetlerinizin tamiri, astar değişimler, etek yada pantalon boyu ayarlamaları, sökük yada yırtık tadilatları gibi ustalık gerektiren hizmetleri verirler. 

Erkek Terzisi

Erkek modası en az kadın modası kadar ilgi gören bir alandır. Hazır giyim sektöründeki gelişmeler ısmarlama dikime olan ilgiyi kısmi olarak azaltsada birçok müşteri özel dikim hizmetinden vazgeçememektedir. Ölçülerinize göre hazırlanan bir takım elbise, ceket, pantalon yada gömlek tabiki mağazalardan aldığınız hazır giyim ürünlerine nazaran daha şık ve elit bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Profesyonel iş adamları, damat adayları, yeni mezunlar yada şirketler için hazırlanabilen erken takım elbise dikimi hizmeti günümüzde oldukça fazla ilgi görmektedir. İstediğiniz kalite ve tonda kumaş seçimi, taleplerinize göre yapılan özel dikim işlemi, stinizi en net şekilde ortaya koyacak modeller ile birleştirilerek ömür boyu ilk günkü kalitesinde kullanacağınız takım elbiselere sahip olabilirsiniz. 

Erkek gömleği dikimi ise gömlek tutkunlarının vazgeçemediği bir hizmettir. Eski bir gelenek olan gömlek sanatçılığı günümüzde hala nadirde olsa bazı ustalar tarafından yapılmaktadır. Sadece sipariş üzerine erkek gömleği hazırlayan ustalar sayılı müşterilerine özel bir hizmet sunmaktadır. Sanatçılar, iş adamları yada gömleklerini kişiselleştirmek isteyen kişiler için istenen adet ve renkte dilenirse isim yada marka işlemeli gömlekler tamamen el emeği olarak üretilmektedir. 

Erkek terzisi ayrıca kullanmış olduğunuz tüm kıyafetler için tamir ve tadillat hizmetleri de vermekteir. Bu terzi gruplarında ısmarlama dikim yapılmayıp, fermuar tamiri, düğme tamiri, pantalon paçası kısaltma, kot pantalon tamiri, sökük yada yırtık tadilatları, ceket kolu kısaltma, astar değişimi gibi teknik hizmetler verilmektedir. 

Özel Dikim Takım Elbise

Geleneksel ve modern modellerde dikim teknikleri, bütçeniz ve zevkinize göre kumaş türleri ve en önemlisi maharetli bir ustanın dokunuşları ile vücudunuza uygun ve sadece sizin için tasarlanmış bir takım elbise. Milimetrik ince hesapların sonucunda oluşturulan, kalıbı ve dikiş özellikleri hazır takım elbiselerden ilk görünüşte ayrılan özel dikim takım elbiseler birçok erkeğin tutkusu olmaya devam ediyor. Kendi içinde özel modellere ayrılan takım elbiseler kullanım yeri ve tercihlerinize göre çeşitlilik göstermektedir. Gelişen modayı yakında takip eden erkekler takım elbiselerdeki trendleride kıyafetlerinie uyarlamak istemektedirler. En çok tercih edilen özel dikim takım elbise modelleri;
Klasik Takım Elbise
Özel Dikim Smokin
Özel Dikim Damatlık
Özel Dikim Ceket
Özel Dikim Pantalon
Özel Dikim Kruvaze Takım Elbise
Spor Takım Elbise
Özel Dikim Slim Fit Takım Elbise

Ismarlama takım elbise dikimi konusunda uzun yıllardır bu mesleği icra eden ve sadece takım elbise üzerine uzmanlış erkek terziler günümüzde mesleklerini devam ettirmekte ve sadık müşterilerine hizmet vermektedir. Kumaş seçimi, kalıp çıkarma, provalar ve dikim süreci hesaplandığından ortalama 2 hafta sonunda özel dikim takım elbiseler sahipleriyle bululaşabilmektedir. 

Çocuk Terzisi

E-Ticaret sektörünün gelişmesi ve sanal mağazaların sipariş usulü çalışması ile birlikte anne ve babalar yada sevdiklerine hediye sunmak isteyenler çocuk terzilerine başvurmaktadır. Birçok çocuk ve bebek terzisi sadece bu gruba hizmet vermekte, ısmarlarma dikim yapabildikleri gibi kostüm dikimleri, ve tamir işlemleri de yapmaktadırlar. Erkek bebekler için salopet takım dikimi, kız çocukları için elbise dikimi, konseptli hastane kıyafet dikimi, erkek ve kız bebekler için tulum dikimi gibi birçok alanda özel ürünler sunmaktadırlar. 

Doğum günü kostüm dikimi
Doğum günü elbise dikimi
Prenses elbisesi dikimi
Papyonlu çocuk takım dikimi
Kız çocuk abiye dikimi
Kız çocuk kostüm dikimi
Bebek kostüm dikimi
Doğum günü konsept kıyafet dikimi gibi son yıllarda birçok anne ve babanın sıklıkla aradığı hizmetler artarak talep görmeye devam etmektedir. Çocuklarına güzel bir hatıra bırakmak isteyen ve en güzel günlerinde onları daha da mutlu edecek çeşitli renk ve modelde kıyafet dikimleri için çocuk ve bebek terzileri ile iletişime geçebilirsiniz. Mevcut çocuk kıyafetlerinin tamiri için de çocuk terzikeri sizlere hizmet sunacaktır. 

Gelinlik dikiminden abiye elbiseye, nişanlık dikiminden kaftan dikimine kadar özel günlerinizi daha da özel kılacak kıyafetlerinizi işin ustası Terziler ve Moda Tasarımcılarına diktirmek ister misiniz? Her zevke uygun model çizimi, kumaş ve malzeme seçimi, kalıp çıkarma, biçme ve dikme işlemlerini sizler için yapacak hünerli Terzi ve Moda Tasımcısı UstasıBurada'da.