En İyi 10 Duvarcı ve Duvar Örme Ustası

Duvarcı ve Duvar Ustaları için en fazla içerik Türkiye’nin usta bulma platformu UstasıBurada’da. Yorumları okuyarak ve puanlamaları inceleyerek sizler için en uygun En İyi 10 Duvarcı ve Duvar Ustası hemen bulabilir, ustaları ücretsiz çağrı hatlarından arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz.

Dekoratif veya korunma amaçlı olarak belirlenen alanın çevrelenmesi işlemini anlamına gelen duvar örme, ülkemizde genellikle dekorasyon ve toprak kaymasını engelleme amacıyla yapılmaktadır. Duvarlar amacına ve kullanılan malzeme tipine göre kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Bahçe duvarı, çevre duvarı, istinat duvarı, çırpma duvar, moloz duvar, şaşırtma duvar, sıra taşı duvar bunlardan bazılarıdır. Sağlam bir duvar yapımında zemin ve kullanılan malzeme kalitesi hayati önem taşımaktadır. Duvar yapımında yeteri kadar zemin derinliğinin olmaması duvar çökmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple işi uzmanına yaptırmanız hem maddi hem de sağlık açısından önemlidir.

Duvar yapımında en çok tercih edilen malzemeler tuğla, taş ve betondur. Taşlar tek başına kullanılabileceği gibi aynı zamanda yapıştırma metoduyla da dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Ülkemizde toprak kaymasını engellemek amacıyla yol kenarlarında istinat duvarı örnekleri fazlasıyla mevcuttur. Yapısal olarak tek yönlü yapılan bu duvarlarda basıncı azaltmak amacıyla mutlaka su tahliye gideri eklenmektedir. Belirli aralıklarla yapılan bu tahliye duvar ömrünü uzatmakta ve çökmesini engellemektedir. Ayrıca bahçe duvarları; müstakil binaların, villaların, evlerin birbirinden ayrılması amacıyla yapılmaktadır. Bu duvarlar aynı zamanda dekoratif açıdan tasarlanmaktadır. Birçok inşaat malzemesi kullanılarak yapılan bahçe duvarlarında malzeme kalitesi kadar uygulama kalitesi de önem taşımaktadır. Genellikle beton üzeri taş kaplama tercih edilen bahçe duvarları tamamen taş veya beton olarak da yapılmaktadır. Beton olarak yapılan duvarlar kişisel tercihlerinize göre boyanabilir özellikte yapılmaktadır. Bahçe duvarlarıyla benzerlik gösteren çevre duvarları ise koruma bariyeri olarak kullanılmaktadır. Bu duvarlar kullanılan ürünlerin cinsine ve yapım şekline göre isimlendirilmektedir. Bursa taşı, Gebze taşı, Çatalca beyaz taşı ve Hereke taşı bunlardan bazılarıdır. Tüm duvar türlerinin yapımı son derece önemli olmakla birlikte mutlaka işin uzmanı kişilerden destek alınması gerekmektedir.

Eviniz, bahçeniz, işyeriniz veya sahibi olduğunuz alan için Duvarcı ve Duvar Ustası mı arıyorsunuz? Türkiye’nin dört bir köşesinden binlerce Duvarcı ve Duvar Ustası UstasıBurada’da. Peki, siz neredesiniz?

Faydalı Yorumlar

 • Enes Çakıl Enes Çakıl

  Enes Çakıl

  Güvenilir ve temiz işçilik. Dairemizi boyadı çok memnun kaldık. .

 • Erkan Dekorasyon Mustafa Erkan

  Ustamız mükemmel, güvenilir, titiz ve sadık. Zamanında iş teslimi yapıyorlar. Uzun yıllardır kendisiyle iş yapıyoruz, tavsiye ederim.

 • Milimetrik Fayans Seramik Sam Azap

  O gerçek bir sanatkar. İşinin hakkını veren sayılı ustalardan. Kendi evimi yaptırdım, el işçiliği olsun samimiyeti olsun işe verdiği değer olsun hepsi çok mükemmel.

 • Han Tasarım Orhan Demirel

  Duvar kağıdı ve parke konusunda tecrübeli ustalara ve kaliteli hizmete sahip bir firma. Ben işlerimi yaptırdım ve memnun kaldım. Duvar kağıdı ve parkeyle ilgili iş yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim.

Yusuf Sabag Buca Alçı Boya Ustası Yusuf Sabag
Milimetrik Fayans Seramik Sam Azap
2 Yorum10Puan
YS Karot Hakan Yeşilot
Üstad Yapı İnşaat Şevket Pala
Adem Cihat
İnegöl Duvar Çatı Ustası Selim Kara
Altıntaş Kalıp Ünal Altıntaş
Erdem Dekorasyon Ayhan Erdem
Çelikoğlu Mimarlık Veysel Çelik
Zafer Çon
Kemal Usta
Ünal Kaya
Kerim Şener
Kızılelma İnşaat
Enes Çakıl
1 Yorum10Puan
Afacan Zemin | Bursa Fore Kazık Erkan KILINÇ
Ak Teknik Yapı 1 Oktay Çöpürgensli
By Ufucci Group Dalyan yildiz
Avrupa Dekorasyon Tanju Ertan
Özer Dekorasyon Mehmet Özer